Szkoła Pamięta
#Laboratoriaprzyszłości#
Uczniowie klasy 6a, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła Pamięta i wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Zdjęcie prac uczniów zostało wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach akcji Laboratoria przyszłości.
Święto Niepodległości
„ Polska każdego dnia zachwyca mnie.
Polska- tu każdy znajdzie miejsce swe…….”
Te słowa pięknej piosenki pt.” Zachwyca nas Polska” stały się mottem uroczystej akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości.
W atmosferze zadumy, nad trudnymi momentami w naszej narodowej historii, ale także radości i dumy, przebiegała nasza tegoroczna akademia. Połączyliśmy ją z ogólnopolską akcją Szkoła do hymnu.
Wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie
Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie to skansen ludowej architektury drewnianej położony u podnóża ruin średniowiecznego zamku Lipowiec. Każdy zwiedzający może tam zobaczyć piękne chłopskie zagrody, ule, warsztaty rzemieślnicze, kościół z dzwonnicą i organami, remizę strażacką, młyn, chałupy biednych i bogatych, dawnych mieszkańców naszego regionu.
Święto Niepodległości -11 listopada
8 listopada obchodziliśmy uroczyście w klasie 1 a Narodowe Święto Niepodległości. Kolejna lekcja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzieci Uczą Rodziców miała na celu przybliżenie dzieciom pojęcia niepodległości oraz wzbudzenie w nich dumy i radości z faktu, że Polska jest wolnym krajem. Poprzez proste opowieści, zabawy i aktywności dzieci poznały podstawowe symbole narodowe oraz dowiedziały się czym było odzyskanie niepodległości dla naszego kraju.
Spotkanie z bankowcem
Dnia 6 listopada klasy trzecie brały udział w spotkaniu dotyczącym bankowości. Pani Agnieszka- mama ucznia naszej szkoły reprezentująca Bank PKO w Chrzanowie opowiedziała uczniom o pracy bankowca.
Uczniowie mieli okazję przeliczać pieniądze w liczarce, dowiedzieli się, jakie usługi bankowe oferuje Bank PKO dla najmłodszych.
Czas zadumy, czyli udział uczniów z klasy VIB w akcji „Szkoła pamięta”
Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie klasy VIB w czwartek 31 października wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Szkoła pamięta”. Inicjatywa ta polega na odwiedzaniu grobów osób zasłużonych dla społeczności lokalnej oraz porządkowaniu zapomnianych mogił i odbywa się w okolicach Dnia Wszystkich Świętych.
SZKOŁA PAMIĘTA
Uczniowie klas drugich w szczególny sposób uczcili pamięć o zmarłych, odwiedzając cmentarz. Zapalili znicze na opuszczonych, zapomnianych grobach, by oddać hołd tym, którzy odeszli, a których nikt już nie odwiedza. Była to wyjątkowa lekcja szacunku dla przeszłych pokoleń oraz okazja do refleksji nad znaczeniem pamięci i troski o miejsca wiecznego spoczynku.
Małopolski Konkurs Recytatorski „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”
23 października 2024 roku trzy uczennice z klasy siódmej naszej szkoły wzięły udział w gminnym etapie Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”.
Serdecznie gratulujemy Milenie Ciupek przejścia do etapu powiatowego tego konkursu.
Powodzenia !!!
Karolina Drużbacka - Łąka
Przerwa 1 b.
W ramach „Przerwy na czytanie” – akcji promującej czytelnictwo, uczniowie klasy 1 b mieli lekcję w szkolnej bibliotece, podczas której dowiedzieli się o pracy biblioteki oraz słuchali głośnego.
Katarzyna Sobkowska
Karolina Drużbacka – Łąka
Teatr Dzieci Zagłębia im.Jana Dormana w Będzinie
28 października klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl pt. "Karolcia".
W trakcie spektaklu magiczny niebieski koralik zabrał nas do świata magii i spełniania życzeń, a sama Karolcia wraz z przyjaciółmi pokazali nam, co w życiu jest naprawdę ważne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem oglądali spektakl, a wartości z niego wyniesione zapewne na długo pozostaną w pamięci.
Eksperymenty
📚 W klasach drugich odbyły się ekscytujące zajęcia z eksperymentami! 🎈✨ Nasi młodzi naukowcy dowiedzieli się, co tak naprawdę sprawia, że balony mogą unosić się w powietrzu.
Uczniowie dowiedzieli się, jak działa ciśnienie i poznali zasady unoszenia się balonów. Nie zabrakło radości i ciekawych wniosków – każdy mógł sprawdzić na własne oczy, co jest potrzebne, aby balon mógł "latać"!
Zajęcia plastyczne w klasie 2b
Na zajęciach plastycznych w klasie 2b zrobiło się naprawdę jesiennie! Uczniowie własnoręcznie tworzyli piękne lampiony, które teraz rozświetlają naszą salę ciepłym blaskiem. Każdy lampion jest inny i wyjątkowy – pełen jesiennych kolorów i pomysłowości. Wszystkie prace już niedługo ozdobią też pokoje uczniów, wprowadzając do nich trochę jesiennej magii! 🍂
Zajęcia w MBP w Płazie
Uczniowie klasy 1 a uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych pt. SUPERMOC - OFFLINE.
W trakcie zajęć zapoznali się z treścią książki TATA W SIECI. To pouczająca opowieść dla dzieci, ale także dla dorosłych - która porusza temat bardzo powszechny w naszych czasach - uzależnienia od Internetu. Po wysłuchaniu lektury rozpoczęła się burzliwa dyskusja. Na koniec wszyscy jednogłośnie stwierdzili, iż rzeczywistość jest ważniejsza od wirtualnego świata. Doświadczeń zdobytych w realnym świecie nie da się niczym zastąpić.
V Przerwa na czytanie w naszej szkole.
24.10.2024 r.
24.10.2024 roku w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Płazie została przeprowadzona akcja promująca czytelnictwo - Przerwa na czytanie. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje książki, które mogli czytać, oglądać, pokazywać kolegom na każdej przerwie.
Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego czytali na przerwach pod opieką wychowawców, a w klasach pierwszych uczestniczyli w zajęciach w bibliotece i słuchali tekstów czytanych przez opiekunów.
„Samoakceptacja jest bardzo ważna”, czyli warsztaty w płaziańskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej
29 października uczniowie klasy VI B - kontynuując ubiegłoroczny zwyczaj - odwiedzili mury płaziańskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, aby wziąć udział w warsztatach pomagających zrozumieć otaczający nas świat i procesy, które nimi kierują.
Tym razem tematem zajęć była niezwykle ważna, ale i trudna do osiągnięcia dla nastolatka - SAMOAKCEPTACJA.
W czasie półtoragodzinnego spotkania dzieci wykonały wiele ćwiczeń, których głównym celem było zrozumienie siebie i innych.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wkładowi pracy „młodzi odkrywcy” w finale tej niezwykłej lekcji dostrzegli, że każdy człowiek jest inny i niepowtarzalny, każdy ma swoje indywidualne cechy, zalety oraz talenty, których połączenie tworzy wyjątkowość i bogactwo otaczającej nas rzeczywistości.
Bardzo dziękujemy pomysłodawczyni naszych warsztatów - p Monice Bulek - za zaproszenie, gościnność i trud włożony
Walor – szkic węglem
Uczniowie klasy siódmej stworzyli wspaniałe prace węglem, przedstawiające ich autoportrety. Dzięki praktyce młodzież poznała też pojęcie waloru i zastosowania go w pracy twórczej.
https://www.canva.com/design/DAGUybZCkR4/IYxq51ArrQFi8pCZ3M_QoA/watch?utm_content=DAGUybZCkR4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor
Druk wypukły i druk wklęsły.
Najlepsze prace uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej w Płazie.
Karolina Drużbacka - Łąka
Frotaż, czyli przecierka
Najlepsze prace uczniów klasy 4 naszej szkoły.
Karolina Drużbacka - Łąka
Sukces
23 października 2024r. odbył się X Gminny Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie przy współpracy z Miejską Biblioteką w Chrzanowie. W kategorii klas 2-3 wzięli udział: Bartłomiej Godzwon z klasy 3a oraz Zuzanna Pilarczyk z klasy 3b. Mali czytelnicy z wielkim zaangażowaniem czytali wylosowany fragment książki pt. ,,Kubuś Puchatek”.
Sukces i Laboratoria Przyszłości
Z wielką radością i dumą zawiadamiam, że dwaj uczniowie naszej szkoły: Marcin Meus z klasy VIB oraz Piotr Kamiński-Spuła z klasy VIIA w dniu 23 października 2024 roku otrzymali wyróżnienia w X Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania odpowiednio dla swoich kategoriach wiekowych.
Ta – organizowana corocznie przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie przy współpracy z Miejską Biblioteką w Chrzanowie – rywalizacja jak zawsze zgromadziła dużą liczbę „młodych lektorów”, dlatego poziom zawodów był naprawdę wysoki. Młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: klas IV-VI oraz VII-VIII i miała za zadanie odczytać fragmenty „Kronik Archeo” A. Stelmaszyk lub utworu zatytułowanego „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danych