Strona główna
Podsumowanie Innowacja Literacko – Filmowej: Znam lektury klasy 4-tej
Adresatami Innowacja Literacko – Filmowej: Znam lektury klasy 4-tej w roku szkolnym 2025/2026 byli uczniowie klasy 4 b, którzy pracowali z różnymi tekstami kultury z wykorzystaniem literatury obowiązkowej, nieobowiązkowej oraz ekranizacji utworów, audiobooków, tekstów piosenek, i in. Zajęcia miały na celu zachęcenie i motywowanie uczniów do czytania oraz krytycznego odbioru tekstów kultury.
Czwartek w parku linowym
Czwartek 11 czerwca upłynął młodzieży klas VII naszej szkoły w bardzo aktywny i odmienny od uczniowskiej codzienności sposób, a stało się tak za sprawą zorganizowanej na ten dzień wycieczki do „Parku Linowego Trawers” w Dubiu.
Już z samego rana wszystkim dopisywały wyśmienite humory, a wizja spędzenia czasu na świeżym powietrzu „dodawała skrzydeł”. Po dotarciu do miejsca docelowego rozpoczęliśmy krótkie, acz niezwykle treściwe szkolenie ,w czasie którego zapoznano nas z najważniejszymi zasadami bezpiecznego korzystania z przestrzeni rekreacyjno-sportowej obiektu.
„Oby do Wakacji”
Jest, jest, jest… Mamy to!!!
O czym mowa? Naturalnie o CZERWCU 😊.
A skoro nadszedł wreszcie najbardziej oczekiwany przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli miesiąc to wielkimi krokami zbliżają się także WAKACJE oraz ostatnie w tym roku szkolnym wydanie naszej gazetki.
Z radością ogłaszamy, że najnowszy numer owego periodyku jest już gotowy i za kilka dni trafi w Wasze ręce. Przygotowaliśmy w nim solidną porcję „pożegnalnych” artykułów, wśród których są między innymi informacje na temat różnorakich świąt, wieści ze szkolnych korytarzy, a także drobne sugestie dotyczące tego, jak ciekawie spędzić czas nadchodzącej letniej „laby”.
Szkolni dziennikarze w kinie
Zgodnie z naszą dziennikarską tradycją pod koniec każdego roku szkolnego najaktywniejsi i najsumienniejsi redaktorzy „Oby do Wakacji” udają się na integracyjną wycieczką, która stanowi rodzaj nagrody za ich rzetelną pracę.
Tym razem nasza eskapada miała miejsce 8 czerwca, a jej miejscem docelowym było Multikino w Jaworznie, gdzie „mistrzowie pióra” obejrzeli film zatytułowany „Drzewo magii”.
Wycieczka do Muzeum w Chrzanowie
Dnia 20.05.2026 roku klasa 4 b była na niezwykłej wycieczce do Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich, które działa opierając się na filarach takich, jak: świadomość historyczna, źródła historyczne, tradycja, pamięć, aktualny stan wiedzy oraz zadania, które wpisują się w ideę Culture for sustainable development.
SUKCES!!!
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom sukcesu w Powiatowym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Dla Mojej Mamy”.
Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii przedstawiającej Mamę - portret, wspólne spędzanie czasu wolnego, wspólne zabawy i inne wspólne aktywności.
Dzień Rodziny
https://www.canva.com/design/DAHLcI_omCU/M1oUqgSPuymux_Ujaw9oMA/watch?utm_content=DAHLcI_omCU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=uniquelinks&utlId=h17205d422d
Dzień Dziecka w Pizzerii Puglia
Uczniowie klasy VIIB 1 czerwca wybrali się do płaziańskiej Pizzerii Puglia, by wspólnie uczcić swoje święto. Jak na wyjątkowy dzień przystało od początku naszej przygody wszystkim towarzyszyły szerokie uśmiechy i wyśmienite humory. Zmierzając w kierunku celu podziwialiśmy piękno majowej przyrody i dotlenialiśmy zmęczone nauką głowy.
Konkurs ŻYJĘ ZDROWO, ŻYJĘ MĄDRZE
W naszej szkole odbył się profilaktyczny konkurs plastyczny pod hasłem Żyję zdrowo, żyję mądrze. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-8 i miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej oraz dbania o zdrowie psychiczne.
Uczestnicy w/w konkursu wykazali się bardzo dużą kreatywnością, przygotowując swoje prace, które przypominają nam, jak ważne są mądre codzienne wybory.
Powiatowy Konkurs Kaligrafii
W dniu 26.05.2026 r. w Szkole Podstawowej w Zagórzu odbył się V Powiatowy Konkurs Kaligrafii o tytuł „Mistrza Kaligrafii” Szkół Podstawowych. Celem konkursu było rozpowszechnienie sztuki pięknego pisania oraz uwrażliwienie na obowiązek dbałości o kształtne, poprawne pismo.
Naszą szkołę reprezentowała 5-osobowa grupa uczennic: Laura Kozub, Zofia Toka, Barbara Kasperczyk, Natalia Wencek, Maria Rechul
Powiatowy Konkurs DLA MOJEJ MAMY
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w Powiatowym Konkursie Plastyczno- Fotograficznym DLA MOJEJ MAMY.
Wasze prace były wyjątkowe i niepowtarzalne. Brawo za kreatywność i zaangażowanie.
Oto zdobywcy nagród:
I miejsce - Zosia Toka 1 b
II miejsce - Katia Błaszczak 2 a
III miejsce - Julia Migacz 2 a
Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Płazie
Dnia 28 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego odbył się pierwszy od dawna Dzień Rodziny. Rodzina jest wartością najważniejszą. Istotny jest czas spędzany wspólnie, przeżyte emocje, niezapomniane momenty dzieciństwa. To wszystko układa się w wielką całość. Mamy nadzieję, że w tym dniu przyczyniliśmy się do powstania nowych wspomnień każdej z rodzin, które przybyły na piknik.
XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W czwartek 28 maja dziennikarze z klasy VIA i VIIB włączyli się w XXV edycję wydarzenia znanego pod nazwą „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”. Aby zrealizować najważniejsze cele tej akcji młodzież udała się z wizytą do zaprzyjaźnionej z nami płaziańskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, gdzie czekały już na nią dzieciaki z pobliskiego przedszkola.
Sukces i Laboratoria Przyszłości
Jest mi niezwykle miło poinformować, iż uczennica klasy IV A naszej szkoły - Antonina Wencek - otrzymała zaszczytne wyróżnienie w jubileuszowym XXXX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Herb Grodu Miasta Chrzanowa” :-).
Celem tego „literackiego turnieju" jest doskonalenie uzdolnień humanistycznych wśród dzieci i młodzieży, rozmiłowanie jej w „sztuce pięknego słowa" oraz kształtowanie umiejętności porozumiewania się i promowania swoich „małych ojczyzn".
Konkurs Intersemiotyczny i Laboratoria Przyszłości
Tuż przed „weekendem majowym”, czyli 29 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się
„KONKURS PRZEKŁADU INTERSEMIOTYCZNEGO
POEZJI ZWIĄZANEJ Z KONSTYTUCJĄ 3 MAJA”dedykowany uczniom klas IV. Jego głównym celem było skłonienie dzieciaków do refleksji na temat tego niezwykle ważnego dla Polski aktu prawnego oraz okoliczności jego uchwalenia i ćwiczenie umiejętności analizy utworu poetyckiego.
Majowe „Oby do Wakacji”
Kończy się przedostatni miesiąc roku szkolnego, a rozkwitająca z całą mocą przyroda czaruje coraz mocniej mnogością swoich barw i kształtów.
To wszystko odciąga nas trochę od nauki, a przecież zbliża się „gorący okres” poprawy ocen i walki o jak najwyższą średnią na świadectwie.
I jak w takiej sytuacji dokonać dobrego wyboru między wiedzą, a odpoczynkiem „na łonie natury”?
Uczniowie klasy VIIB na Szlaku Orlich Gniazd
W piątek 8 maja młodzież z klasy VIIB miała okazję odpocząć od szkolnych ławek i spędzić dzień „na łonie natury”, co bez wątpienia stanowiło bardzo miłe zakończenie tygodnia pracy i nauki :-).
Początek naszej przygody miał miejsce na parkingu przed kościołem w Płazie skąd szybko wyruszyliśmy „w stronę wschodzącego słońca”. Plan wyjazdu był naprawdę mocno napięty i obejmował między innymi: zwiedzanie ruin Zamku w Ogrodzieńcu, spacer po Pustyni Błędowskiej i Jaskini Głębokiej, zdobycie Góry Zborów, wciągającą grę terenową oraz przerwę na „małe co nieco”, czyli ognisko z kiełbaskami i napoje.
Wsparcie kształcenia ogólnego na terenie MOF Chrzanowa
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wsparcie kształcenia ogólnego na terenie MOF Chrzanowa”, który jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Grupa docelowa: 330 uczniów klas IV–VIII z 28 szkół na terenie MOF Chrzanowa.
Higiena okresu dojrzewania
We wtorek 28 kwietnia uczniowie klasy VIIA i VIIB spotkali się szkolną higienistką- panią Barbarą Martyniak.
Na początku tych niezwykłych zajęć młodzież miała okazję zapoznać się z tajnikami zawodu pielęgniarki, a tym samym zrealizować elementy doradztwa zawodowego. Potem dzieciaki usłyszały wiele potrzebnych i ciekawych informacji dotyczących szeroko rozumianej higieny okresu dojrzewania… Młodzież dowiedziała się między innymi, jak należy dbać o ciało w tym przełomowym momencie życia, poznała „nawyki zdrowotne”, które powinny jej towarzyszyć każdego dnia oraz została poinformowana o konsekwencjach niewłaściwych postaw w tym zakresie.
Kwietniowe „Oby do Wakacji”
Dzień dobry w kwietniu
Miło nam poinformować, iż już wkrótce będziemy mogli powitać Was w drugiej połowie tego pięknego miesiąca nowym wydaniem „Oby do Wakacji”. W czasie wiosennej przerwy świątecznej regenerowaliśmy siły, ale także intensywnie tworzyliśmy materiały dziennikarskie, które niebawem trafią w Wasze ręce. W naszej najnowszej gazetce przeczytacie między innymi o wiosennych kwiatach, parkach narodowych zlokalizowanych w pobliżu naszej „małej ojczyzny”, Dniu Bezdomnych Zwierząt, czy też wybitnych postaciach ze świata sportu oraz muzyki. Jeśli dodamy do tego kilka przepisów, recenzji i „wieści z życia szkoły” to – przyznajcie sami- otrzymujemy naprawdę solidną porcję wiedzy, rozrywki i dobrej zabawy. Chyba nie trzeba w tym miejscu już nic więcej dodawać- prawda?
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Kalendarz
- brak danych
