• Dzień Dobry w nowym roku!

            15.01.2024

            Za nami już niestety długa przerwa świąteczna, rodzinne kolędowanie oraz sylwestrowe zabawy, a przed nami ponownie trud nauki i poranne, wczesne pobudki .

            Cóż-fakty te z pewnością powodują nastrój smutku i przygnębienia…

            Mamy jednak i dobre, pocieszające wiadomości! Po pierwsze ferie zimowe są już „za pasem”, a po drugie już wkrótce ukaże się nowy, pierwszy w roku 2024 numer „ Oby do Wakacji”.

            Znajdziecie w nim wiele różnych i mamy nadzieję ciekawych artykułów, a wśród nich między innymi: wiadomości „z życia szkoły”, wzmianki na temat wielu bardziej i mniej znanych świąt, przepisy, recenzje oraz wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z zimowych rozrywek.

            Pamiętajcie proszę, że naszą gazetkę można również nabyć w zaprzyjaźnionej i sąsiadującej z naszą szkołą płaziańskiej bibliotece.

            Zatem - do przeczytania!

            Redakcja

          • Zielnik jesiennych liści drzew i krzewów

            14.01.2024

            W ramach realizacji innowacji pedagogicznej Rośliny najbliższej okolicy - poznawanie poprzez obserwację uczniowie klasy 5a wykonywali zielniki zebranych wcześniej przez siebie i zasuszonych liści drzew i krzewów rosnących w najbliższej okolicy. Dzięki wykonywaniu zielników uczniowie nabywali umiejętności rozpoznawania rodzajów i gatunków roślin z których pochodzą zebrane przez nich liście oraz poznawali siedliska, w których te rośliny występują.

            Marzena Szczypczyk

          • BOGOWIE OLIMPIJSCY OŻYWAJĄ

            12.01.2024

            W piątej klasie omawiamy elementy mitologii starożytnych Greków. Uczniowie poznają greckie wierzenia, które tłumaczą jak powstał świat, ludzie, zjawiska przyrody i nie tylko.

            Świat greckich bogów jest bardzo bogaty i dość skomplikowany jeśli chodzi ich genealogię, powiązania rodzinne, umiejętność rozpoznania atrybutów poszczególnych bogów, ich cech charakterystycznych co do wyglądu i usposobienia.

            Uczniowie klasy 5 a przebrali się za najważniejszych bogów greckich, aby przybliżyć sobie informacje o nich. Każdy „bóg” miał za zadanie przedstawić się, podać imię swojego rzymskiego odpowiednika, pokazać atrybuty, z którymi jest kojarzony, opowiedzieć o sobie oraz przedstawić jakiś mit na swój temat.

            Klasa piąta spisała się bardzo dobrze, co zostało też uwiecznione na pamiątkowym zdjęciu.

             

            Karolina Drużbacka - Łąka

          • ANDRZEJKI W KLASIE 5A

            08.01.2024

            Koniec listopada przypomina o czasie andrzejkowych obyczajów. Wróżby andrzejkowe kojarzą nam się z dobrą zabawą. Nie bierze się ich na serio, choć nie zawsze tak było. Niegdyś traktowano je bardzo poważnie. Przeznaczone one były dla niezamężnych dziewcząt. Obecnie bawią wszystkich: zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. 24 listopada 23r. na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 5a przenieśli się w zaczarowany świat wróżb. Uczniowie wróżyli sobie i przepowiadali przyszłość. Było przy tym dużo śmiechu i żartów. Nie zabrakło lania wosku przez dziurkę od klucza, przekłuwania szpilką serca, aby móc się dowiedzieć, jak będzie miała na imię przyszła sympatia, ciasteczek z wróżbą oraz magicznych kubeczków. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały drobne przekąski. Na dobry początek zabawy jedna z uczennic wykonała przygotowany przez siebie taniec. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a humory dopisywały.

            Wychowawca klasy: Marzena Szczypczyk

          • Wigilia w klasie 5a

            08.01.2024

            #Laboratoriaprzyszłości

            Wigilia w klasie 5a

            Zgodnie z tradycją przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na klasowej wigilii. Dzięki pomocy rodziców uczniowie przygotowali wspólnie uroczysty poczęstunek. Zanim usiedliśmy do naszego wigilijnego stołu złożyliśmy sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

            Wychowawca klasy: Marzena Szczypczyk

            Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria przyszłości.